Wyższa Szkoła komunikacji Społecznej w Gdynii

Studia podyplomowe / Doradztwo zawodowe i coaching kariery

Dwusemestralne studia kwalifikacyjne adresowane głównie do osób z uprawnieniami pedagogicznymi, pragnącymi uzyskać kwalifikacje do prowadzenia nowego rodzaju zajęć edukacyjnych.

Podstawowym celem studiów jest przekazanie pogłębionej wiedzy z zakresu socjologiczno-pedagogicznych aspektów pracy ludzkiej oraz wykształcenie umiejętności praktycznych do prowadzenia zajęć z młodzieżą nt. orientacji zawodowej i poradnictwa zawodowego, a także świadczenia usług doradczych dla osób poszukujących pracy.

Dynamika na rynku pracy, jakiej jesteśmy świadkami, przekłada się na potrzeby korzystania z usług doradców zawodowych. Dlatego program naszych studiów skoncentrowany jest na budowaniu warsztatu pozwalającego na efektywną pracę zarówno z młodzieżą, jak i osobami dorosłymi w zakresie orientacji zawodowej, planowania kariery, a także doradztwa w wyborach zawodowych w życiu dorosłym. Nie mniej jednak dużo wartościowych treści i umiejętności rozwinąć mogą osoby pracujące w szkołach, których nasze studia lepiej przygotują do odpowiadania na karierowe potrzeby ucznia. Do grona potencjalnych słuchaczy zaliczyć można również coachów, planujących poszerzyć zakres swoich usług o coaching kariery. M.in. z tego powodu sporo miejsca w programie zajmują społeczno-kulturowe aspekty poradnictwa i coachingu,  metody prowadzenie indywidualnej rozmowy doradczej i coachingowej oraz zarządzania zmianą.  Program naszych studiów w pełni obejmuje treści nowych podstaw programowych, które od września 2018/19 przewidują prowadzenie doradztwa zawodowego we wszystkich szkołach i na każdym poziomie edukacyjnym.

 

 ............................................................................................................................................................
Potrzebujesz dodatkowych informacji? 
Napisz do nas lub zadzwoń! sekretariat@wsks.pl / (58) 661 88 71